Panel dostępności

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Planetarium w PSP w Kierlikówce

2318 odwiedzin
12 gru 2017

Dzisiaj do naszej szkoły zawitało objazdowe planetarium. W czasie czterech seansów uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły mogli dowiedzieć się wiele  ciekawostek dotyczących  ciał niebieskich. Dlaczego mamy pory roku, jak powstała Ziemia, kiedy powstał Wszechświat, co to jest ruch obiegowy i obrotowy Ziemi, kim był Mikołaj Kopernik, na te i inne pytania  nasi uczniowie dzisiaj uzyskali wyczerpującą odpowiedź.  Dowiedzieli się też, kiedy będzie najbliższe  zaćmienie słońca i księżyca,  w jaki sposób powstaje i gdzie najlepiej je oglądać. Za kilka dni czeka nas deszcz spadających meteorytów,  czy wiecie gdzie i jak  można je zobaczyć? Jeżeli nie to zapytajcie naszych uczniów, oni już wiedzą.  BS

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy