Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Noworoczne spotkanie integracyjne w Publicznej Szkole Podstawowej w Kierlikówce

1954 odwiedzin
05 sty 2018

       Dnia 3 stycznia 2018 roku  Publicznej Szkole Podstawowej im. Edwarda Dembowskiego w Kierlikówce odbyło się  spotkanie noworoczne, na które przybyli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola  „Kubuś Puchatek” w Kierlikówce. Rozpoczynając, pani dyrektor Beata Stochel serdecznie powitała gości i zaprosiła do wspólnego kolędowania, do którego na akordeonie akompaniował organista parafii św. Józefa w Kierlikówce  pan Janusz Stańdo. Pyszne ciasta i kawę dla gości przygotowali rodzice uczniów PSP w Kierlikówce.

  Tradycyjnie, spotkanie rozpoczęły jasełka przygotowane przez Szkolne Koło Caritas. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach, na tle  pięknej dekoracji przedstawili sceny związane z narodzeniem Jezusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, pasterze, królowie, hetman, piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię i oczywiście okrutny Herod wraz diabłami i śmiercią. Młodzi aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtworzyli swoje role.   Po jasełkach nagrodzonych przez publiczność gromkimi brawami, wystąpiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek” z Kierlikówki.  Maluchy  wspaniale zaprezentowały pastorałki i kolędy wzbudzając aplauz publiczności. Po ich występie zaprezentowała się grupa starszaków z oddziału przedszkolnego naszej szkoły pięknie wykonując pastorałkę i świąteczne  piosenki. Po występach milusińskich,  pani Beata Daniec z Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie  podziękowała  za zaproszenie na noworoczne spotkanie i wręczyła pani dyrektor Beacie Stochel oraz pani Dorocie Juszczyk z Niepublicznego Przedszkola  „Kubuś Puchatek” w Kierlikówce  piękne serwety wykonane przez  panią Czesławę Zdebską z ŚDS w Rdzawie. Pani dyrektor  Beata Stochel podziękowała wszystkim gościom za przybycie, występy i upominki. Podkreśliła znaczenie tego typu spotkań, które mają na celu integrację środowiska, uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych  i lepszą współpracę naszych placówek. Następnie proboszcz  parafii w Kierlikówce ks. Marek Wachowicz  wyraził radość ze wspólnego przeżywania  tajemnicy Bożego Narodzenia, złożył  noworoczne życzenia i przekazał zebranym obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II.                                                                

         Wspólne kolędowanie, które zgromadziło prawie dwieście osób, wypełniło radością salę gimnastyczną naszej szkoły i na pewno na długo pozostanie w pamięci gospodarzy i gości. Na zakończenie uczniowie wręczyli uczestnikom ŚDS w Rdzawie wykonane przez siebie aniołki, aby przypominały o wspólnym spotkaniu w Kierlikówce i niosły nadzieję na nadchodzący 2018 rok.     BG

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy