Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

ŚLUBOWANIE KLASY I - 2016/2017

3634 odwiedzin
27 pa¼ 2016

Dnia 27.10.2016 od samego rana w Szkole Podstawowej w Kierlikówce im. Edwarda Dembowskiego panowała podniosła atmosfera. Uczniowie ubrani w świąteczne stroje, piękna dekoracja na sali gimnastycznej, nagłośnienie – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszoklasistów wypadło uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pierwszoklasiści, pod okiem swojej wychowawczyni pani Małgorzaty Dudziak, przedstawili piękny program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że pierwszoklasiści, mogą zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Dzieci ślubowały być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Beata Stochel dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Ukoronowaniem aktu pasowania było złożenie życzeń i wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz legitymacji szkolnych.

Do życzeń dołączyli się również uczniowie klasy II i III, wręczając pierwszoklasistom upominki. O swoich dzieciach pamiętali także rodzice, którzy przybyli w licznym gronie i obdarowali swoje dzieci prezentami. Po oficjalnych uroczystościach mamusie przygotowały poczęstunek dla dzieci z klas młodszych, przedszkolaków oraz nauczycieli.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości.  Ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 28 pa 2016
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy