Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

„Skarby przeszłości naszej okolicy w twórczości Józefa Niwickiego

1670 odwiedzin
07 cze 2017

Dnia 31 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole VI Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie pod hasłem „Skarby przeszłości naszej okolicy w twórczości Józefa Niwickiego”. Uczestniczyło w nim dziesięcioro uczniów z czterech szkół naszej gminy. Uczestnicy  wykazali się wielką wiedzą na temat Józefa Niwickiego oraz doskonale poznali najważniejsze zabytki opisywane przez poetę z Kierlikówki . Konkursowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów PSP w Kierlikówce. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce Aleksandra Sroka , II- Ewelina Korta, III- Emilia Rosiek , wyróżnienia otrzymali Szymon Burkowicz i Wiktoria Stadnik. Gościem specjalnym był wieloletni dyrektor naszej szkoły Pan Tadeusz Olszewski , który jest autorem historycznych opracowań o naszej okolicy i w ciekawy sposób przybliża młodym miłośnikom historii ciekawe fakty  dotyczące naszego regionu. Gość,  jak co roku,  podarował także naszej szkole ciekawe książki historyczne, za co uczniowie podziękowali wręczając pamiątkowy dyplom i książkę.

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 07 cze 2017
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy