Panel dostępności

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE 2023

147 odwiedzin
15 pa¼ 2023

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

,,Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia….” - to właśnie te słowa stały się mottem uroczystości, jaka odbyła się w naszej szkole 13 października 2023r.

A takie święto obchodzone jest już od 1773 roku, kiedy to Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako Dzień Nauczyciela.

Z tej okazji dyrekcji, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji uczniowie złożyli w tym dniu najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, satysfakcji z pracy i spełnienia marzeń, a także wiele dobroci od ludzi, pogody ducha i radości z życia.

Program artystyczny przygotowany pod okiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego obfitował m.in. w pokaz mody prezentującej typy nauczycieli, była klasyfikacja uczniów- grzybów, nie zabrakło też ciepłych słów przekazanych w urokliwych piosenkach i wierszach.

Po występach uczniowskich głos zabrała Pani Dyrektor, która wspomniała trudniejsze czasy istnienia naszej szkoły oraz emerytowanych pedagogów, którzy włożyli wiele serca w nauczanie młodych umysłów. Obecnym zaś na akademii nauczycielom i pracownikom pogratulowała wielu sukcesów oraz wręczyła nagrody.

Na koniec uroczystości najlepsze życzenia przekazali również przedstawiciele Rady Rodziców, obdarowując wszystkich pracowników kwiatami.

Eleganckie stroje uczniów i nauczycieli, kwiaty, upominki i życzenia spowodowały, że święto to upłynęło pod znakiem radości i w ciepłej atmosferze.

Wszystkim życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy