Panel dostępności

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Projekt „JUŻ PŁYWAM" 2022

512 odwiedzin
12 cze 2022

3 czerwca uczniowie naszej szkoły zakończyli tegoroczną edycję nauki pływania w ramach projektu „Już pływam", realizowanego przez Gminę Trzciana, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. W przedsięwzięciu wzięło udział siedmioro uczniów klas 1 - 3 z naszej szkoły. Spotkania odbywały się systematycznie, w cotygodniowych cyklach. Uczniowie uczyli się pływać pod okiem opiekuna oraz wykwalifikowanych instruktorów na krytej pływalni w Bochni. Projekt zakończył się sukcesem, bowiem zamierzone cele: oswojenie się z wodą oraz nauka pływania - został osiągnięty. Zajęcia odbywały się zgodnie z założonym programem i przygotowanym harmonogramem. Program miał na celu rozwijanie sprawności fizycznej uczestników, a także przełamywanie barier lęku. Zajęcia pływania rozbudziły potrzebę uczestnictwa dzieci w owej formie aktywności ruchowej. Dzięki programowi uczniowie nauczyli się także bezpiecznego i odpowiedzialnego sposobu korzystania z basenu. Ćwiczenia w formie zabawy dostarczały wiele radości i satysfakcji a przy tym umożliwiały oswojenie z wodą. Zajęcia te bez wątpienia są świetnym początkiem do kontynuacji dalszej przygody z pływaniem.  JJ

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 12 cze 2022
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy