Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Program Erasmus +

1077 odwiedzin
07 pa¼ 2019

Program Erasmus +

Miło nam poinformować iż Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce została beneficjentem Programu Erasmus+.  Czas realizacji programu obejmuje okres od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2021. W wyniku konkursu  nadzorowanego przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce otrzymała dofinansowanie w wysokości  31 280,00 Eurona realizację projektu"Tolerance in Sports" (Tolerancja w sporcie). Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Klaudia Matras. W pracach projektowych będą brać uczniowie klas V-VIII, którzy będą współpracować z uczniami z zagranicznych szkół partnerskich. W projekcie udział bierze 6 szkół partnerskich: Kelme "Krazantes" Progymnasium- Litwa, Ozel Gundogdu Ilkokulu ve Ortaokulu- Turcja, ISTITUTO SECONDARIO DI 1^GRADO PETRARCA-PADRE PIO- Włochy, Agrupamento de Escolas de Pegões, Canha eSanto Isidro- Portugalia, The National Sport School Malta - Malta, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce. Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania kompetencji językowych, poznania kultury krajów partnerskich oraz promowania kultury i tradycji naszego kraju. W ramach projektu uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły będą brali udział w wymianach pomiędzy szkołami partnerskimi. Pierwszy wyjazd zaplanowany jest na marzec 2020 do szkoły w Turcji. Nasza placówka będzie gościła u siebie szkoły partnerskie w maju 2021 roku.   KM

0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy