Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Pomoc rówieśnikom na Kresach

1279 odwiedzin
09 gru 2019

"Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole,

 z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny."

                                                                  Brat Albert

 

         Szkolne Koło Caritas im.św. Jana Pawła II działające w naszej szkole zorganizowało w ostatnich dniach kolejną akcję charytatywną, której celem była pomoc rówieśnikom na Kresach. Wiosną zbieraliśmy odzież dla dzieci  z Czortkowa  na Ukrainie, tym razem dzięki naszym szkolnym wolontariuszom  udało się zebrać sporo żywności , przyborów szkolnych, zabawek i artykułów higienicznych dla naszych rodaków na Wileńszczyźnie. Dołączyliśmy do  akcji organizowanej przez pana Stanisława Dębosza z Bochni , który co roku zawozi dary  na Litwę. Pomoc dostarczana jest do szkół podstawowych w Duksztach , Rzeszy, Podborzu, Butrymańcach  oraz Hospicjum im. błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie.               
       W poniedziałek pan Stanisław Dębosz odwiedził naszą szkołę i przywiózł z Wilna podziękowania ze Szkoły Podstawowej   im. św. Faustyny Kowalskiejz Rzeszy oraz litewski chleb będący wyrazem wdzięczności Polaków zamieszkujących Litwę. Cała społeczność naszej szkoły podzieliła się tym symbolem jedności i solidarności . Ksiądz Marek Wachowicz podkreślił znaczenie chleba oraz obowiązek poszanowania żywności, która dla wielu dzieci  w  biednych rejonach świata jest niewystarczająca .  

     Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy swoją pomocą zechcieli sprawić, by tegoroczne święta u naszych rodaków na Wileńszczyźnie były radosne .

     W nadchodzących dniach  Szkolne Koło Caritas organizuje charytatywny kiermasz ozdób świątecznych. Dochód z niego zostanie przeznaczony dla zaprzyjaźnionej z nami Natalii. Zapraszamy do udziału.     BG

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy