Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

2377 odwiedzin
26 kwi 2016

Dnia 25.04.2016r w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadził Pan Michał Potępa- ratownik medyczny z Tarnowa.

W zajęciach wzięły udział przedszkolaki, uczniowie klas I-III, IV-VI oraz nauczyciele.

Celem szkolenia pierwszej pomocy było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami jej udzielania, wykształcenia poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, a przede wszystkim zaszczepienie idei niesienia bezinteresownej pomocy.

Poprzez ciekawe formy wszyscy poznali podstawowe pojęcia związane z pierwsza pomocą, poznali ogólne zasady postępowania na miejscu wypadku. Uczyli się oceniać zagrożenie, kiedy i jak wezwać pomoc, przypomnieli numery telefonów alarmowych, dowiedzieli się do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji.  W trakcie praktycznych ćwiczeń uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz układać ją w bezpiecznej pozycji bocznej.

Przeprowadzenie szkolenia pozwoliło nie tylko wyposażyć dzieci w wiedzę i umiejętności z zakresu rozpoznawania zagrożeń i zasad udzielania pierwszej pomocy. Przyczyniło się również do przezwyciężenia lęku i obaw przed podejmowaniem działań w sytuacjach zagrożenia. Wyrobiło u dzieci umiejętność wzywania pomocy, powiadamiania służb ratowniczych.                                                      DG

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 26 kwi 2016
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy