Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Opowieść wigilijna 2015

2235 odwiedzin
28 sty 2016

Siódmy stycznia 2016 roku był dniem szczególnie uroczystym dla Szkoły Podstawowej w Kierlikówce, ponieważ uczniowie i nauczyciele mieli przyjemność gościć pensjonariuszy Środowiskowego Domu Społecznego w Rdzawie, wraz z opiekunami. Przywitała gości i wygłosiła słowo wstępne Dyrektor Szkoły Pani mgr Beata Stochel.

Gościom zaprezentowano montaż słowno-muzyczny, którego elementami były: Jasełka, taniec „Krakowiak” i kolęda prozą, czyli „Opowieść wigilijna o duchu”, na podstawie powieści Karola Dickensa. Program przygotowali uczniowie klas młodszych i starszych, pod kierunkiem swoich opiekunów. W Misterium Bożonarodzeniowym brała udział większość uczniów. Tradycyjnie pastuszkowie odnaleźli w Betlejem Maryję z Dzieciątkiem i wraz z Monarchami oddali Im pokłon. Nie zabrakło też walki o duszę zachłannego Heroda. Natomiast „Krakowiaka”, w pięknych strojach regionalnych, zatańczyli milusińscy z klas młodszych. Z kolei adaptację powieści Dickensa przygotowali i przedstawili uczniowie klasy szóstej. Jest to opowieść o tym, jaki wpływ na ludzi mają Święta Bożego Narodzenia i o tym, że każdy człowiek ma szansę na dobre życie, jeśli tylko podda je refleksji, zmieni swoje postępowanie na lepsze i pomyśli, że obok są też inni ludzie, którym należy okazać szlachetne uczucia.

Goście ŚDS w Rdzawie przyglądając się prezentacjom, częstowali się słodkościami, przygotowanymi przez Radę Rodziców i Proboszcza Parafii w Kierlikówce, księdza Marka Wachowicza.

Spotkanie upłynęło w świątecznej atmosferze, z tradycyjnym śpiewem kolęd.

                                                                                                                                    IS

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 02 lut 2016
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy