Panel dostępności

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Mobilność w Turcji w dniach: 29.05.2022- 03.06.2022

588 odwiedzin
13 cze 2022

Realizacja projektu Erasmus +  „Tolerance in Sports”
 w Publicznej Szkole Podstawowej w Kierlikówce.

Mobilność w Turcji w dniach: 29.05.2022- 03.06.2022

 

W dniu 29 maja br. uczniowie oraz nauczyciele z naszej szkoły wyruszyli do Turcji.

W mobilności zorganizowanej przez turecką szkołę partnerską Ozel Gundogdu IIkokulu ve Ortaokulu uczestniczyło czterech uczniów z klasy ósmej: Milena Adamus, Kinga Leśniak, Patryk Brzegowy, Hubert Matras, nauczyciel języka angielskiego Klaudia Nowak oraz dyrektor szkoły Izabela Sroka.

Szkoła goszcząca przygotowała dla uczestników spotkania bogaty program.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od spotkania w szkole partnerskiej, gdzie nastąpiła uroczysta inauguracja mobilności, powitanie przybyłych gości oraz prezentacja części artystycznej. Kolejnym punktem programu były rozgrywki sportowe, które przyniosły dużo radości oraz sprzyjały integracji międzykulturowej. Po południu udaliśmy się na stadion piłkarski w miasteczku Konya, a następnie mieliśmy okazję zobaczyć mecz piłki koszykowej. Wtorkowe przedpołudnie spędziliśmy spacerując uliczkami pięknego starego miasteczka. Byliśmy w muzeum „Mevlana Muzeum” oraz obejrzeliśmy pokaz tańca „Performance of Whirling Dervishes”.

W środę, wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Ankary. Był to bardzo aktywny dzień, pełen wrażeń oraz nowych doświadczeń. Odwiedziliśmy „Anitkabir”- Mauzoleum Atatürka – założyciela Republiki Turcji i jej pierwszego prezydenta oraz Marszałka Turcji, Mustafy Kemala Atatürka. Zwiedzaliśmy również pierwszy turecki parlament.

Ostatni dzień mobilności rozpoczęliśmy od wizyty w centrum nauki, w którym nasi uczniowie mogli wykonać różnorodne naukowe eksperymenty. Po południu udaliśmy się do doliny motyli „Butterfly Valley”, gdzie podziwialiśmy piękne motyle oraz roślinność. Wieczorem wszyscy uczestnicy zgromadzili się na wspólnej kolacji, podczas której wręczone zostały certyfikaty oraz upominki.

Spotkanie w Turcji zakończyło realizację projektu Tolerance in Sports. Z każdej mobilności wracaliśmy do domu bogatsi o nowe wspomnienia i doświadczenia. Przeżyliśmy mnóstwo pięknych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Udział w programie Erasmus+ był dla  nas niezapomnianą przygodą, która nam wiele pokazała i wiele nas nauczyła.

                                                                 Klaudia Nowak – n-l języka angielskiego i koordynator projektu.

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 13 cze 2022
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy