Panel dostępności

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO 2023/2024

137 odwiedzin
24 cze 2024
Kolejny rok szkolny już za nami. Ogrom wiedzy, kolejne lektury, matematyczne wzory, obcojęzyczne słówka, piosenki, wiersze, mapy, globusy, książki, ćwiczenia, zeszyty, mnóstwo podskoków na gimnastyce i goli na szkolnym boisku- to wszystko na dwa miesiące zostaje w tyle. Najważniejszy dla uczniów będzie teraz relaks, odpoczynek, wycieczki, spotkania- czerpanie z życia garściami, aby nabrać sił na kolejne edukacyjne wyzwania. W piątkowe przedpołudnie wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się w Kościele Parafialnym w Kierlikówce aby uczestnicząc we Mszy Świętej podziękować Bogu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny. Następnie na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2023/2024, rozdanie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród, listów gratulacyjnych do rodziców i decyzji stypendialnych dla najzdolniejszych uczniów. SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM OSIĄGNIĘTYCH SUKCESÓW, DOBRYCH WYNIKÓW W NAUCE I PRZEJŚCIA DO KOLEJNYCH KLAS. Wszyscy zasługują na pochwały i odpoczynek, bo każdy na swoje możliwości dokonał w ciągu całego roku szkolnego wielu postępów, wszedł na kolejne poziomy wiedzy, pokonywał trudności, musiał sobie radzić z różnymi porażkami i iść do przodu. MIŁYCH WAKACJI KOCHANI!!!
Kolejnym punktem uroczystości podsumowujących miniony rok szkolny było wyjątkowe wydarzenie- POŻEGNANIE ODCHODZĄCYCH NA ZASŁUŻONĄ EMERYTURĘ PAŃ: IZABELI SROKI- wieloletniego dyrektora i nauczyciela w Szkole Podstawowej w Kierlikówce ORAZ MAŁGORZATY DUDZIAK wieloletniego nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkoły. Pożegnania są najtrudniejsze, bo trudno rozstać się z ludźmi, z którymi przebyło się tyle dróg, wydeptało tyle ścieżek. Chociaż kolejne etapy życia się kończą, to zawsze zaczyna się coś nowego i taka jest kolej rzeczy… Podziękowaniom dla Pań nie było końca. W pożegnaniu wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, przedstawiciele władz gminnych- Pan Wójt Cezary Stawarz i radny wsi Kierlikówka Pan Tadeusz Cempura oraz przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego Pan Jan Kowalski. Uczniowie w specjalnie przygotowanym programie w pięknych wierszach i piosenkach wyrazili wdzięczność za wieloletnią pracę Pań- za trud wychowania i kształcenia wielu pokoleń, za serce, dobro, uśmiech na twarzy, za wrażliwość, miłość i wspólnie spędzony czas. Również nauczyciele w krótkim wystąpieniu podziękowali Pani Dyrektor Izabeli za wysiłek włożony w wieloletnie kierowanie naszą szkołą i zawsze miłą atmosferę wśród pracowników oraz Pani Gosi Dudziak za ciągły uśmiech na twarzy, przemiłą współpracę przez tyle lat, ducha radości, wiary w siebie i wsparcia jakim jest zawsze dla młodszych kolegów i koleżanek. Współpracownicy życzyli Paniom przede wszystkim zdrowia, aby na emeryturze mogły dalej się rozwijać, korzystać z życia, spełniać marzenia. Wiele słów podziwu, podziękować i życzeń padło również w przemówieniach gości. Niejednemu uczestnikowi uroczystości łezka zakręciła się w oku…
Zakończenie pracy zawodowej jest niewątpliwie bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Jest zarówno trudne bo niełatwo będzie zmienić swoją rzeczywistość, odnaleźć się w życiu bez pracy zawodowej, ale i piękne, bo nie każdemu jest dane w świetnej formie, dobrym zdrowiu doczekać emerytury. Z ogromną wdzięcznością i sentymentem sięgamy pamięcią do minionych lat, dokonujemy analiz i podsumowań. Analizując piątkową uroczystość, jej tak podniosły charakter możemy jednogłośnie stwierdzić, iż NASZE SZANOWNE PANIE NA ZAWSZE POZOSTANĄ W PAMIĘCI NASZEJ SPOŁECZNOŚCI. OGROM PRACY JAKĄ PRZEZ LATA WŁOŻYŁY DLA ROZWOJU SZKOŁY I KSZTAŁCENIA MŁODYCH POKOLEŃ JUŻ OWOCUJE I NADAL BĘDZIE…
DROGIE PANIE
Z okazji przejścia na emeryturę życzymy Wam dużo spokoju, pięknych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, wszelkiej pomyślności oraz mnóstwa czasu na spełnianie marzeń. Dziękujemy za zaangażowanie w rozwój naszej szkoły. Mamy nadzieję, że zawsze z uśmiechem na ustach będziecie wspominać życie zawodowe!
Pamiętajcie- „Emerytura to czas, kiedy nic nie musisz, a możesz… wszystko!”
JESZCZE RAZ ŻYCZYMY WSZYSTKIM MIŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI! DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU
Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy