Panel dostępności

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

952 odwiedzin
26 cze 2022

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”  słowa Adama Mickiewicza -  to motto zakończenia roku szkolnego 2021/2022 i pożegnania absolwentów. Na uroczystość przybyli: Dyrektor szkoły – pani Izabela Sroka, Grono pedagogiczne, Rodzice, pracownicy i uczniowie szkoły. Akademia rozpoczęła się staropolskim polonezem w wykonaniu klasy 8. Po odśpiewaniu hymnu szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie ósmoklasistów i część artystyczna w wykonaniu klasy 8. Absolwenci skierowali słowa podziękowania zarówno do Nauczycieli, jak i do Rodziców za wspieranie ich na szlaku edukacji. Kolejnym punktem było bardzo ciekawe i zabawne pożegnanie absolwentów przez  klasę 7 w formie „Gali Oskarów” przyznawanych w różnych kategoriach. Ósmoklasiści zostali odznaczeni przez siódmoklasistów nagrodami, które w humorystyczny sposób określały ich uczniowskie nawyki, sukcesy i… grzeszki.

Następnie głos zabierała Dyrektor szkoły – Pani Izabela Sroka, która  w swoim przemówieniu skierowała wiele ciepłych słów do Uczniów i Nauczycieli, Pracowników szkoły, Rodziców, dziękując za wkład włożony w pracę w kończącym się roku szkolnym. Skierowała do absolwentów słowa pełne nadziei i wiary w ich dalszy rozwój w kolejnych etapach edukacji. Pogratulowała i podziękowała Rodzicom  za współpracę, życząc wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku, a we wrześniu powrotu do nauki.

Kolejnym punktem akademii było pożegnanie odchodzącej na zasłużoną emeryturę Pani Woźnej – Teresy Jachymczak. Uczennice klasy 5 i 6 w montażu słowno – muzycznym doceniły trud pracy pani Teresy.  Z kolei głos zabrała Przewodnicząća Rady Rodziców - Pani Alina Stawrz dziękując zarówno nauczycielom za ich trudną pracę, a odchodzącej pani woźnej za wspieranie swoją pomocą Rady Rodziców w różnych inicjatywach. 

W końcu nadszedł czas na nagrodzenie uczniów klas VIII, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce.  Dyrektor szkoły pogratulowała sukcesu wszystkim wyróżnionym i wraz z wychowawcą wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, natomiast Rodzicom przekazała listy gratulacyjne. Następnie wychowawcy wręczyli świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe pozostałym uczniom z kl. IV-VII, a Pani dyrektor – listy gratulacyjne.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie nastąpiło wręczenie pozostałych świadectw, a także pożegnanie z wychowawcami oraz kolegami i koleżankami na czas wakacji.   PW

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 27 cze 2022
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy