Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Wycieczka edukacyjna do Krakowa

1655 odwiedzin
27 lut 2018

Dnia 27 lutego 2018 roku klasy IV-VII wraz z wychowawcami udały się na edukacyjną wycieczkę do Krakowa. 

Pierwszym punktem programu było oglądanie filmu "Cudowny chłopak" w Kinie Cinema City w Galerii Kazimierz. Była to wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce Augusta, chłopca, który musiał zmierzyć się z przeciwnościami napotkanymi ze strony kolegów w szkole. Film ten był na pewno znakomitą lekcją tolerancji.

Kolejnym przystankiem na naszej trasie był McDonald, gdzie nabraliśmy sił na ostatni etap naszej wycieczki, którym było Muzeum Inżynierii Miejskiej. Oglądnęliśmy wystawy stałe: "Dzieje polskiej motoryzacji", "Czasy PRL-u" oraz wystawę czasową: "Wokół koła". Wystawa ta złożona z 27 stanowisk obsługiwanych bezpośrednio przez uczniów według instrukcji. Można było więc samodzielnie podnieść 115 – kilogramowy silnik używając wielokrążków, pojeździć rowerem o kwadratowych kołach, zbudować basztę, czy podnieść windę napędzaną kieratem. 

Ostatnim punktem wycieczki była nowa wystawa edukacyjna w tymże muzeum „To takie proste”, która zostanie na pewno na długo zapamiętana. Uczniowie mogli sprawdzić, czy mają tzw. „żyłkę” naukowca i konstruktora – jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Samodzielnie odkrywali 26 interaktywnych stanowisk edukacyjnych w czterech strefach nauki i zabawy: „Główka pracuje”, „Mechaniczny plac zabaw”, „Techno świat”, czy „Pomyśl, zrozum, zrób”. Radość z okrywania tajemnic nauki można zobaczyć w galerii zdjęć.   PW

Zdjęcia: B.Stochel, P.Więcław, B.Grabowska

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 27 lut 2018
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy