Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Wycieczka do Teatru Groteska i na wystawę LEGO

1801 odwiedzin
30 wrz 2016

Dnia 28 września 2016 r. klasy "0" - III udały się na wycieczkę do Krakowa. Najpierw o godzinie 9:00 w Teatrze Groteska dzieci oglądały spektakl pt. "Baśń o dobrym Kopciuszku i złych siostrach". Piosenki i taniec, kolorowe kostiumy, piękne lalki, zmieniające się dekoracje sprawiły, że wszyscy przenieśliśmy się w świat baśni. Po tak wspaniałej uczcie duchowej autokarem przemieściliśmy się do Galerii Kazimierz, gdzie czekało na naszych uczniów wydarzenie roku, czyli największa w Polsce edukacyjna wystawa budowli z klocków Lego pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Główną atrakcją wystawy był 11 - metrowy samolot prezydenta USA oraz największy, prawie 3 metrowy człowiek świata. Organizator wystawy stworzył również w oddzielnej sali miejsce zabaw klockami Lego i to chyba najbardziej zafascynowało naszych uczniów.  Na specjalnie wydzielonej powierzchni znajdowały się stoliki do zabaw klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, strefa zabaw Lego Duplo, a także wiele innych atrakcji. Ponadto dzieci mogły własnoręcznie wybudować pojazdy i przetestować je na specjalnie wybudowanych torach zjazdowych. Wytrzymałość swoich budowli można było sprawdzić na platformie wibracyjnej. Natomiast na ścianie "do pisania klockami" tzw. Brick Wall uczniowie układali rożne wzory i napisy. Dodatkową atrakcją były filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które można było zobaczyć w edukacyjnym kinie. Mamy nadzieję, że ta wycieczka połączyła edukację z zabawą. 

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 04 pa 2016
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy