Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie

2439 odwiedzin
29 gru 2016

                  Ostatni dzień  przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole był czasem składania sobie życzeń na klasowych spotkaniach wigilijnych. Rozbrzmiewały kolędy, pachniał barszcz z uszkami, unosiły się aromaty pierników, makowców i ciasteczek.           

          Tradycyjnie spotkaliśmy się wszyscy na przedstawieniu jasełkowym, dzięki któremu dzieci przeniosły się w czasy sprzed dwóch tysięcy lat, by na nowo uczestniczyć w misterium narodzenia Jezusa. Jasełka to przedstawienie związane ze świętami Bożego Narodzenia. Ich tradycja wywodzi się jeszcze ze średniowiecza, a za twórcę pierwszych tego typu przedstawień jest uważany święty Franciszek z Asyżu. Od lat nasi uczniowie oprócz występów w szkole, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia prezentują jasełka w kościele parafialnym w Kierlikówce.

          Po szkolnej inscenizacji, która podobała się najbardziej przedszkolakom, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły okolicznościowe kartki, a Pani Dyrektor złożyła wszystkim bożonarodzeniowe życzenia. Na zakończenie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze ozdoby świąteczne. Pierwsze miejsca zdobyły Emilka Orzeł i Martynka Kłosek, drugie – Oliwka Banat,  Julka Mroczek, Ola Sroka, trzecie – Wiola Śmiałek i Mateusz Walicki. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę ozdoby choinkowe.

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy