Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w kl. IV

1786 odwiedzin
01 pa¼ 2017

Dnia 29 września br. obchodziliśmy w klasie czwartej - VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W naszej szkole podczas sprawdzania przez nauczyciela matematyki „tabliczkowej wiedzy” w klasie IV - uczniowie wykazali się bardzo dobrą jej znajomością.  Po wylosowaniu kartoników z działaniami po chwili zastanowienia rozwiązywali je. Wszyscy obecni otrzymali odznaki oraz legitymacje „Ekspert Tabliczki Mnożenia”, które wkleili do zeszytu przedmiotowego. Na zakończenie uczniowie zabrali nowe kartoniki z pytaniami do domu w celu sprawdzenia wiedzy swoich najbliższych.

Poprzez wspólną zabawę, połączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie, np. kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, czy liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 29 pa 2017
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy