Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Święto szkoły 2019

1448 odwiedzin
03 cze 2019

31.05.2019 - piątek w naszej szkole to dzień, w którym w szczególny sposób czcimy naszego patrona Edwarda Dembowskiego. Obchody rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Kierlikówce w intencji uczniów nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie na sali gimnastycznej odbyła się akademia poświęcona patronowi. Montaż słowno-muzyczno-taneczny zaprezentowali uczniowie klasy II,III, IV,V,VI,VII,VIII.
W ramach obchodów święta szkoły rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Portret Edwarda Dembowskiego". Zwycięzcy II grup wiekowych kl. 0-III oraz klas IV-VIII otrzymali nagrody rzeczowe. Kolejnym punktem obchodów święta szkoły były rozgrywki sportowe na wesoło. Ponadto rozegrano mecze piłki ręcznej i nożnej. Rodzice uprzyjemnili ten dzień swoim pociechom wręczając słodkie upominki.  DG

Podobnie jak w ubiegłym roku Szkolne Koło Caritas zorganizowało w Dniu Patrona ciasteczkowy kiermasz , którego celem było zdobycie funduszy na pomoc dla zaprzyjaźnionej z naszą szkołą Natalki. Do szkoły w tym dniu członkowie Caritas wchodzili z pachnącymi, pięknie udekorowanymi, pysznymi wypiekami. Dzięki zaangażowaniu wielu uczniów i pomocy rodziców udało się zebrać ponad pięćset złotych. Wręczyliśmy także Natalce książkę oraz wiele kolorowych laurek i kartek z życzeniami. Mama Natalii obdarowała dzieci  słodyczami  i podziękowała za pamięć i życzliwość. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji , zwłaszcza członkom Szkolnego Koła Caritas oraz przedszkolakom . Cieszymy się ,że mogliśmy pomóc .   BG

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 04 cze 2019
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy