Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Świerszczykowy klub

1875 odwiedzin
24 sty 2016

19 lutego 2013 roku zainaugurowaliśmy w naszym oddziale przedszkolnym działalność Świerszczykowego Klubu Pożeraczy Liter. Jest to projekt czasopisma Świerszczyk i wydawnictwa Nowa Era w oryginalny sposób promujący czytelnictwo. Dzięki członkowstwu w Klubie dzieci mają szansę odkryć bogactwo literatury; wzbogacić swoje słownictwo, nauczyć się pięknie opowiadać, poznać najpiękniejsze bajki, odwiedzić najdalsze zakątki świata, nauczyć się najpierw uważnie słuchać, a później płynnie czytać.

Każdy z członków Klubu po pasowaniu go na przyjaciela Pożeracza Liter otrzymał legitymację członkowską, w której sam lub osoba dorosła wpisuje tytuły przeczytanych książek i czasopism. Za każdą przeczytaną lub wysłuchaną pozycję dziecko otrzymuje od nauczyciela pieczątkę z wizerunkiem Świerszczyka. Po zapełnieniu kolejnych legitymacji klubowicz dostaje znaczki:

Żółty – Bardzo Dobry Pożeracz Liter

Pomarańczowy – Jeszcze Lepszy Pożeracz Liter

Czerwony – Najlepszy Pożeracz Liter.

Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem zaangażowały się w działalność Klubu.

 


 

Bardzo dziękuję Rodzicom za włączenie się w wyżej wymieniony projekt, który na pewno przyniesie naszym dzieciom sukcesy w doskonaleniu umiejętności potrzebnych do nauki w klasie pierwszej.

 

Maria Więcław - wychowawca oddziału przedszkolnego

 

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy