Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Spotkanie z s. Dorotą Stokłosą ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa

2020 odwiedzin
28 lut 2018

    W dniu 28 lutego 2018 roku na zaproszenie Szkolnego Koła Caritas przybyła do naszej szkoły siostra Dorota Stokłosa  ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa Sacre Coeur.  Siostra Dorota pochodzi z Trzciany, z wykształcenia jest nauczycielem  – ukończyła Uniwersytet Warszawski,  a obecnie angażuje się we wspólnocie międzynarodowej Zgromadzenia Sióstr Sacre Coeur,  gdzie jest Mistrzynią Nowicjatu. Siostra Dorota opowiedziała dzieciom o swoim powołaniu i  międzynarodowych  działaniach podejmowanych przez Zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusa, które zajmuje się pomocą potrzebującym, nauczaniem, wychowaniem, terapią rodzinną, prowadzeniem rekolekcji i misjami. Siostry obecne są w ponad 40 krajach świata . Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści Siostry i obejrzeli ciekawe zdjęcia z licznych wyjazdów, największe zainteresowanie wzbudziły ciekawostki z Peru. Nie brakowało pytań, zwłaszcza ze strony uczniów z młodszych klas.

      Na zakończenie  przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas  podziękowali s. Dorocie za  spotkanie,  które ubogaciło naszą społeczność szkolną, poszerzyło  wiedzę i horyzonty oraz otwarło serca na aktywną działalność na rzecz potrzebujących. Siostra obdarowała wszystkich kalendarzykami i obrazkami oraz obiecała, że po powrocie z Filipin odwiedzi jeszcze naszą szkołę.   BG

Zdjęcia: B.Grabowska

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 28 lut 2018
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy