Panel dostępności

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Spotkanie z policjantem - dzielnicowym

1491 odwiedzin
22 maj 2019

W dniu 21 maja 2019 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja z policjantem. Zajęcia odbyły się na zlecenie MEN w związku z ostatnimi zdarzeniami w warszawskiej szkole. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0-VIII szkoły podstawowej. Głównym tematem rozmowy była odpowiedzialność karna nieletnich. Zwrócono uwagę nie tylko na prawa, ale i obowiązki ucznia, poruszono temat wzajemnej tolerancji, cyberprzemocy, zwrócono uwagę, że niektóre zachowania mające na celu zaimponowanie grupie mogą okazać się czynem karalnym. Bardzo długo był omawiany temat mobbingu w szkole. Pod koniec prelekcji nasi uczniowie mogli skorzystać z możliwości zadawania pytań i jak się okazało było ich bardzo dużo. Prelekcja bardzo podobała się uczniom naszej szkoły, nagrodziły gromkimi brawami dzielnicowego - Pana Daniela Magierę.    KG,PW

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy