Panel dostępności

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Spotkanie z policjantem 10_10_2023

53 odwiedzin
10 pa¼ 2023

Spotkanie z policjantem

 W dniu 10.10.2023r o godz. 09.15. Publiczną Szkołę Podstawową w Kierlikówce odwiedzili policjanci   z wydziału ds.  nieletnich  w Bochni.

 Celem spotkania było przeprowadzenie prelekcji dla uczniów  w dwóch grupach wiekowych:

I gr- klasy V-VI

II gr- Klasy VII-VIII

Policjanci przedstawili problematykę charakterystyczną dla młodzieży w wieku szkolnym jak również poinformowali o odpowiedzialności nieletnich za popełniane czyny i konsekwencjach postępowania wbrew przepisom. Uczniowie usłyszeli o przejawach demoralizacji wśród dzieci i młodzieży, które stały się jednym z najgroźniejszych zjawisk społecznych dzisiejszych czasów. Omówiono również możliwe środki wychowawcze stosowane przez sąd oraz typy postępowań, jakie mogą toczyć się przed Sądem Rodzinnym.

W tematyce przemocy i agresji rówieśniczej został poruszony temat odpowiedzialności prawnej za stosowanie przemocy wobec rówieśników oraz jak radzić sobie z agresją fizyczną i słowną. Prelekcja z udziałem Funkcjonariuszy w dużym stopniu przyczyniła się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpieczeństwie wśród uczniów oraz pozytywnego wpływu na zachowanie w szkole i poza nią. Ważnym stwierdzeniem i wnioskiem spotkania było to, że bez względu na formy agresji, każda jest bolesna i niemiła dla drugiego człowieka, dlatego takich zachowań nie można lekceważyć i o niewłaściwym postępowaniu informować osoby dorosłe – rodziców, nauczycieli czy pedagogów.

 

.

 

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy