Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Spotkanie z podróżnikiem

1545 odwiedzin
24 kwi 2018

W dniu 24 kwietnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole podróżnika z grupy „Trzask”. Grupa ta działa od 2003 roku i odbyła wiele egzotycznych podróży. Tym razem podróżnicy zabrali nas na wyprawę do RPA. Swoją podróż rozpoczęliśmy w Johannesburgu. W czasie wyprawy razem z podróżnikiem dotarliśmy na Przylądek Igielny i Dobrej Nadziei, odwiedzimy wioskę Zulusów, poznaliśmy historię Nelsona Mandeli, zobaczyliśmy wyścigi na strusiach w Oudtshoorn. Sprawdziliśmy, czy Góra Stołowa faktycznie jest płaska jak stół, i czy skok na bungee z wysokości ponad 200 metrów, jest faktycznie taki trudny. Dowiedzieliśmy się się  co znaczy słowo "apartheid" i jak wygląda życie białych i czarnych w RPA. Zobaczyliśmy Wielką Dziurę w Kimberley, oraz jedno z najstarszych i największych miast Republiki Południowej Afryki – Kapsztad. Podróżnicy podzielili się z nami pamiątkami, zdjęciami i wrażeniami przywiezionymi z miesięcznej wyprawy na ten kontynent. Spotkanie z nimi w naszej szkole było kolejnym akcentem obchodów Dnia Ziemi.   BS

                                                                                                                                                                             
Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy