Panel dostępności

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Spektakl "Kamienie na szaniec"

2038 odwiedzin
29 pa¼ 2018

W chłodny deszczowy poranek uczniowie z klas siódmej i ósmej pojechali na spektakl oparty na motywach powieści Aleksandra Kamińskiego : „Kamienie na Szaniec”,  do Oratorium św. Kingi w Bochni. Teatr o bohaterskich harcerzach z Szarych Szeregów był znakomity i wywarł duże wrażenie na młodych widzach. Była to wielka lekcja historii, która z pewnością pomoże w zrozumieniu lektury.    

Kolejnym edukacyjnym i kulturalnym elementem wycieczki była wizyta w Bibliotece im. Jana Wiktora w Bochni.  Uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia zabytkowego budynku, działy literatury pięknej, popularnonaukowej,  czytelnie dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży, dział prasy.  Zainteresowanie wzbudził  zbiory regionalne  Bochniana, w którym uczniowie rozpoznali kilka pozycji dotyczących naszego regionu i naszej gminy. Niemałe zaciekawienie wywołały obszerne zbiory audiobooków, książek w wersji elektronicznej i archiwalnych już dzisiaj kaset magnetofonowych. Dzieci dowiedziały się, że egzemplarze mówione służą do poznania literatury, nauki języka i ułatwiają dostęp do zaczarowanego świata książek tym, którzy mogą tylko słuchać.

 Ze świata książek uczniowie przenieśli się do czasów Księcia Lubomirskiego, właściciela Zamku i okolicznych ziem dzisiejszego Starego i Nowego Wiśnicza. Była to kolejna obszerna dawka historii, architektury i malarstwa, okraszona wieloma anegdotami z życia książąt i ludu.                          

 Ostatnim punktem wycieczki było miejsce zupełnie współczesne, chociaż leżące u stóp zamku i stylizowane na taki typ budownictwa. W „Panoramie” dzieci zjadły smaczny obiad i odpoczęły po wcześniejszych trudach.  Ale nie tylko odpoczynek  był ostatnim punktem wycieczki. Po wspaniałym obiekcie oprowadził uczniów absolwent Szkoły w Kierlikówce i zachęcił do nauki w kierunku hotelarskim lub gastronomicznym, opowiadając o zaletach pracy w tym zawodzie.   IS, zdjęcia BG

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 29 pa 2018
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy