Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

SKO

2418 odwiedzin
02 gru 2015

Ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Taką możliwość daje Szkolna Kasa Oszczędności, która działa w naszej szkole już kilkanaście lat. Każdy uczeń, który chce oszczędzać pieniądze otrzymuje własną książeczkę oszczędnościową. Wpłatami i wypłatami zajmują się opiekunki SKO: p. Dorota Grabowska i p. Maria Więcław.

SKO działa pod patronatem Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie O/Trzciana. Tam przekazujemy zaoszczędzone pieniądze. Mamy w nim jako szkoła oprocentowane konto.

Bank zawsze pamięta o naszych małych podopiecznych i w nagrodę za systematyczne oszczędzanie przekazuje szkole środki pieniężne na nagrody, które na koniec roku wręczane są najpilniej oszczędzającym.

Poprzez istnienie tej organizacji kształtujemy wśród uczniów nawyk systematycznego oszczędzania, racjonalnego gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi, kształtujemy celowe wydatkowanie zaoszczędzonych pieniędzy. Popularyzujemy również wiedzę o działalności banków spółdzielczych.

„Gdy w SKO oszczędzamy swoje najskrytsze marzenia spełniamy”

Marzeniem uczniów naszej szkoły było zorganizowanie wyjazdu dłuższego niż wycieczka jednodniowa. W związku z tym, że w szkole działa SKO uczniowie wiedzieli, ze jeżeli od razu zaczną oszczędzać – to ich marzenia mogą się spełnić. Tak też się dzieje i co roku mają możliwość korzystania z wyjazdów na „zielone szkoły”. W tym roku szkolnym wybieramy się do Warszawy.

 

0.0
Ostatnia modyfikacja: 06 mar 2017


NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy