Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Ostatni wyjazd z programu Comenius - Sycylia

2313 odwiedzin
26 sty 2016

Ostatni wyjazd z projektu Comenius - Sycylia 

Tematem tego spotkania było SZKŁO. Uczniowie wypełnili wcześniej przesłane kwestionariusze dotyczące tego tematu. W ankietach podali dane o poziomie użycia szkła w codziennym życiu, danych statystycznych, sposobów na ponowne wykorzystanie szkła oraz pomysłów na możliwość redukowania zapotrzebowania tego surowca. Ponadto uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne o historii szkła i jego produkcji, poznali polskie fabryki przetwarzające szkło (dane z internetu), przygotowali prace plastyczne (witraże, dekoracje). 

Podczas ostatniej mobilności nasi uczniowie zaprezentowali swoje dokonania, porównywaliśmy wyniki ankiet, promowaliśmy muzykę polską śpiewając tradycyjne piosenki. Odwiedziliśmy fabrykę produkującą ceramikę z lawy wulkanicznej. Uczestnicy dowiedzieli się jakie są etapy produkcji, ale sami również w niej uczestniczyli tworząc ozdobione kafle ceramiczne. Ważnym elementem pobytu we Włoszech była możliwość poszerzenia wiedzy o tym kraju dzięki wizytom w znaczącym miejscach kultury sycylijskiej. W szkole nasi uczniowie brali udział w pokazach artystycznych i poznali tradycyjne pieśni i tańce włoskie. Podczas tego spotkania podsumowaliśmy realizację naszego dwuletniego projektu, dokonaliśmy analizy, wyciągnęliśmy wnioski, które posłużyły do wstępnej wersji raportu końcowego. Spotkanie w Biancavilla miało atmosferę wyjątkową, pełną radości z możliwości poznania tylu wspaniałych, kreatywnych i otwartych ludzi.

Wrażenia uczestników:

Martyna Adamus "Wyjazd na Sycylię był niesamowitym przeżyciem. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Bardzo nam się spodobał lot samolotem. Poznaliśmy nowych przyjaciół, a szczególnie polubiliśmy rówieśników z Hiszpanii."

 


Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 27 sty 2016
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy