Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Nauczyciel naszej szkoły, mgr Agnieszka Adamus, członkiem rządowego programu Dobra Zmiana w Edukacji

3277 odwiedzin
24 mar 2016

Miło nam poinformować, że nauczyciel naszej szkoły, mgr Agnieszka Adamus została członkiem grupy Ekspertów Dobrej Zmiany w Edukacji. Stworzenie takiego zespołu to pomysł mgr Anny Zalewskiej – nowej Minister Edukacji Narodowej. Jest to związane z zapowiadaną przez rząd reformą szkolnictwa. Prace nad zmianami podstawy programowej i programów nauczania odbywają się w grupach przedmiotowych i mają dotyczyć wszystkich typów szkół (od wychowania przedszkolnego do szkół średnich). Do grona weszli  wykładowcy akademiccy, teoretycy, nauczyciele-praktycy. Ostatecznie Ministerstwo zaakceptowało wnioski aplikacyjne 1840 osób z ponad 2500 chętnych, którzy pracują w 16 grupach tematycznych.

Członkowie grupy językowej, w której pracuje  Pani Agnieszka zajmują się zmianą podstawy programowej języków obcych na wszystkich etapach edukacyjnych.  Około 35 członków z całej Polski pracuje obecnie w specjalnie stworzonej przez MEN stronie internetowej w strefie eksperta (adres strony to www.debataoswiatowa.men.gov.pl). Obecnie trwają prace nad ustaleniem założeń i treści podstawy programowej języków obcych, które będą przedyskutowane podczas spotkania członków grupy 16 kwietnia w Warszawie. Wyniki prac zespołów tematycznych i ich wnioski zostaną przedstawione przez Minister Edukacji na ostatniej debacie podsumowującej program, która odbędzie się 27 czerwca w Toruniu.

Więcej informacji o programie na stronie MEN pod adresem:

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/uczen-rodzic-nauczyciel-rusza-ogolnopolska-debata-o-systemie-oswiaty.html

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/debataoswiatowa-men-gov-pl-wystartowal-serwis-men.html

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 24 mar 2016
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy