Panel dostępności

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Kalendarz adwentowy zerówki

1715 odwiedzin
23 gru 2018

Niedawno, bo 2 grudnia rozpoczęliśmy Adwent, czyli czas przygotowania do narodzin Zbawiciela. W tym okresie podejmujemy jakieś postanowienia, poświęcamy więcej uwagi nie tyle na zewnętrzne, co wewnętrzne porządki. Przedszkolaki z oddziału „0” również przygotowują się do przyjścia na świat Jezusa. Najpierw przygotowaliśmy kalendarz adwentowy, później opracowaliśmy do niego zadania. Dzieci z wielkim zapałem i radością wyciągały karteczki z zadaniami, z niecierpliwością czekały na kolejny dzień, kolejne zadanie. Wśród zadań znalazły się między innymi: laurka- podziękowanie dla Mikołaja,  lepienie i malowanie elfa z masy solnej, ubieranie choinki, pieczenie i ozdabianie pierniczków, wykonanie samodzielnie ozdoby choinkowej, wykonanie kartki świątecznej dla bliskiej osoby, zadbanie o ptaki zimą, wykonanie świątecznego wianka na drzwi, nauka pastorałki, ozdabianie choinek i wiele innych.

A dziś 21 grudnia odbyła się uroczysta wigilia przedszkolna podczas której mogliśmy wspólnie kolędować, połamać się opłatkiem i życzyć sobie wszystkiego co najlepsze. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam abyście zatrzymali się w codziennym biegu i wspólnie z Waszymi najbliższymi przeżyli ten wyjątkowy czas.  Abyście znów na krótką chwilę stali się dziećmi, które z niecierpliwością wyglądają przez okno, by dostrzec pierwszą gwiazdkę i uwierzyli, że w tę wyjątkową noc każde życzenie może się spełnić. WESOŁYCH ŚWIĄT !!!     KG

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy