Panel dostępności

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 2023

45 odwiedzin
06 lis 2023
„Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała. Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała…”.
5 listopada w związku z rocznicą urodzin słynnego Walta Disneya obchodziliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. W dniu dzisiejszym w Oddziale Przedszkolnym odbyły się obchody tego zaczarowanego dnia. Było wesoło, bajkowo i kolorowo. Sala przedszkolna zamieniła się w piękną, ale też niezwykłą krainę bajkowych bohaterów tych wszystkim znanych z dziecięcych książek, ale też pochodzących z całkiem nowych bajek i filmów animowanych. Baśnie, bajki, opowieści towarzyszą każdemu z nas od najmłodszych lat. Dla dzieci są pięknym sposobem na spędzanie czasu z rodzicami, dziadkami, a dla nas dorosłych wspomnieniem cudnych młodzieńczych lat. Bajki rozweselają, wzbogacają słownictwo, rozwijają i bawią, ale też przenoszą do świata dobrych emocji, wartości, przekazują ważne prawdy życiowe.
WARTO CZYTAĆ!!!- czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć. Bohaterowie bajek czarują, tworząc świat dziecka radosnym i kolorowym.
Podczas obchodów DNIA POSTACI Z BAJEK przedszkolaki wykazały się wieloma umiejętnościami. Pokazały, że znają treści bajek, tych znanych i mniej znanych, książkowych i telewizyjnych, rozwiązywały zagadki, dopasowywały rekwizyty, słuchały fragmentów bajek. Był czas na słuchanie bajkowej muzyki, zabawy ruchowe, prace plastyczne oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Odbył się również zabawny bieg bajkowych postaci i mini pokaz mody- księżniczek, czarownic, smoków i innych bohaterów. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości. Na zakończenie i podsumowanie dnia przedszkolaki miały okazję odwiedzić szkolną bibliotekę- skarbnicę bajek, gdzie uczestniczyły w krótkiej pogadance o wybitnych twórcach bajek i baśni oraz otrzymały zaproszenie do korzystania z zasobów biblioteki i wypożyczania książek.
Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy