Panel dostępności

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Apel z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości

2196 odwiedzin
15 lis 2016

Dnia 14 listopada 2016 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu pocztu sztandarowego pani dyrektor Beata Stochel przywitała przybyłych  gości - wójta Gminy Trzciana pana Józefa Nowaka oraz sołtysa Kierlikówki pana Stanisława Zdebskiego. Następnie głos zabrał Pan Wójt, który podkreślił  znaczenie  niepodległości dla naszej Ojczyzny i zwrócił dzieciom uwagę na konieczność doceniania  warunków w jakich mogą zdobywać wiedzę i cieszyć się wolnością.

        Po wystąpieniach, rozpoczęła się akademia, przygotowana przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pani Bożeny Grabowskiej i pani Pauliny Więcław. Muzyczne wsparcie zapewnili uczniowie klasy IV i V. Dzieci zaprezentowały wiersze i patriotyczne pieśni, które przeplatały się z prezentacją bohaterów narodowych takich jak: Tadeusz Kościuszko, Piotr Wysocki, patron naszej szkoły - Edward Dembowski, Romuald Traugutt. Uczniowie przypomnieli nie tylko walki narodowowyzwoleńcze, ale także działania wielu pokoleń Polaków, którzy podtrzymywali polskość poprzez obronę języka, wiarę, poezję, muzykę, literaturę, malarstwo  i  kultywowanie tradycji. Podniosła atmosfera tego spotkania i pięknie recytowane wiersze sprawiły, że nawet najmłodsi uczniowie z przejęciem i należną uwagą wsłuchali się w echa naszej trudnej historii. W części końcowej Pani Dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie  na temat 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

       Kolejnym punktem obchodów Święta Niepodległości  był  przemarsz uczniów, nauczycieli i gości do Ujazdu. Tam, pod pamiątkową tablicą poświęconą zamordowanym przez Niemców żołnierzom Armii Krajowej, uroczyście odczytano Apel Poległych, a delegacje złożyły wiązanki kwiatów oraz  znicze.

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy