Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Wspaniała wycieczka do Warszawy

2432 odwiedzin
26 kwi 2016

  W dniach 20-22 kwietnia uczniowie klas  starszych naszej szkoły wraz kolegami z Cichawki uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. 

     Pierwszego dnia odbył się  spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta . Zwiedziliśmy  katedrę św. Jana , byliśmy pod Pałacem Prezydenckim, poznaliśmy zabytki Krakowskiego Przedmieścia, złożyliśmy hołd Fryderykowi Chopinowi i innym wybitnym Polakom. W czwartek rozpoczęliśmy od Królewskich Łazienek i zwiedzania pięknych pałaców. Następnie uczniowie udali się do grobu bł.ks.Jerzego Popiełuszki, mieli także okazję podróżować metrem, zobaczyli panoramę miasta z punków widokowych Pałacu Kultury i Nauki. Po posiłku i zakupach w Złotych Tarasach, udali się na Plac Piłsudskiego, aby uczestniczyć w uroczystej zmianie honorowej warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wieczorem podziwiali nowoczesne centrum Warszawy oświetlone barwnymi iluminacjami. Następnego dnia  spędzili czas w interaktywnym Centrum Nauki Kopernik, gdzie można było zgłębiać tajniki różnych dziedzin nauki. Ostatnim, najbardziej oczekiwanym przez chłopców punktem wycieczki, było zwiedzanie Narodowego Stadionu, który zachwycił swym ogromem .

   Urozmaicony program i mnogość atrakcji sprawiły, że wyjazd należy zaliczyć do naprawdę udanych. Organizatorem wycieczki była pani Dorota Grabowska, a opiekunami pani dyrektor Beata Stochel i pani Bożena Grabowska.                                    BG

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 11 maj 2016
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy